Henriëtte Wieberdink

Henriëtte Wieberdink

Opleiding
Production design
Lichting
2025
E-mail
har.wieberdink@gmail.com

Henriëtte Wieberink is een ongelofelijke perfectionist met een voorliefde voor priegelen. Dit ligt ten grondslag aan haar liefde voor het ontdekken van materialen: van stof en hout tot chocolade en gelatine, met alles kan geknutseld worden. Met MacGyver in haar achterhoofd is ze van mening dat alles gecreëerd kan worden. Met genoeg geduld kan je de hele wereld na bouwen van karton. 

Na 20 jaar lang dagelijks door de ramen van de Filmacademie naar binnen te hebben gekeken begon Henriëtte, na eerst een jaar theatervormgeving te hebben gestudeerd, aan haar opleiding Production Design.

Ze is altijd diep gefascineerd geweest door magisch realisme, zowel in beeld als in tekst. Dit begon bij het lezen van sprookjes maar drong al snel door in alle aspecten van haar leven. In film en theater vond ze uiteindelijk de perfecte uitlaatklep, zowel in het ontwerpen als in het maken van sets en rekwisieten.

In haar derde jaar deed ze de production design voor de Het Beste uit het Westen: A Potato Western (Floris van Doorn, 2024). In 2025 studeerde ze af met de film Niemandsland (Matthijs Sluijs), waarvoor ze de production design deed. Op de set van De Kleine Hoteldetective (Julia van Braak) was ze setdresser.

 

Terug naar lijst
Delen