Ricardo Korver

Ricardo Korver

Ricardo Korver (Hoorn, 1999) studeerde in 2025 af aan de Nederlandse Filmacademie met een specialisatie in Visual Effects & Immersive Media. Tijdens zijn studie richtte hij zich op hard surface modeling Zijn reis begon op jonge leeftijd met een liefde voor robotica, die geleidelijk evolueerde naar een passie voor film, aangewakkerd door een gestage stroom van filmklassiekers die zijn vader deelde, waaronder The NeverEnding Story, The Iron Giant, Treasure Planet en Johnny 5 van Short Circuit. En de lijst gaat maar door.

In 2017 begon hij zijn studie aan het Mediacollege, waar hij zijn vaardigheden ontwikkelde als visual effects generalist. In die tijd liep hij twee stages - bij Studio Whoohoo en Postoffice - wat zijn eerste professionele kennismaking met de visual effects industrie betekende, met name binnen de commerciële sector. Nadat hij in 2021 afstudeerde aan het Mediacollege, zette hij zijn reis voort aan de Nederlandse Filmacademie. In zijn tweede jaar kreeg hij de kans om mee te werken aan de animatiefilm Cinder (Carmen Maria, Stijn van der Plas, 2023), in de rol van animator.

In zijn derde jaar begon hij zich te specialiseren in hard surface modeling en liep hij stage bij PlanetX. Daar kreeg hij de kans om mee te werken aan de speelfilm iHostage (Bobby Boermans, 2025) en de miniserie De Vuurwerkramp (Lourens Blok, 2025).

Tijdens zijn afstudeerjaar werkte Ricardo als asset lead aan de animatiefilm Moksha (Jeroen van Duyvenbode en Joey van Eykel, 2025). Daarnaast heeft hij bijgedragen aan een reeks 3D-assets, waaronder digitale dubbelgangers, voor verschillende andere afstudeerfilms.

Projecten

Terug naar lijst
Delen